Vēsture

Festivāls BALTICA notiek kopš 1987. gada. Tā ir ikgadēja tradīcija, kura notiek katru gadu pēc kārtas Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā.

Festivāls BALTICA ir iekļauts Starptautiskās Folkloras Festivālu organizācijas (CIOFF®) apritē, saņēmis tās sertifikātu. 

CIOFF® (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’ Arts Traditionnels, ir organizācija, kas darbojas pēc UNESCO rekomendācijām). 21. ģenerālajā asamblejā 1990.gada septembrī Kvebekā (Kanādā) folkloras asociācija „Baltica” tika oficiāli uzņemta CIOFF® sastāvā. CIOFF® ir pārstāvēta visos kontinentos. CIOFF® faktiski bija pirmā starptautiskā organizācija (turklāt saistīta ar UNESCO), kura pieņēma Baltijas valstis par savām pilntiesīgām loceklēm.

BALTICA ir Baltijas tautām ļoti nozīmīgs folkloras festivāls, kurš demonstrē tautu tradicionālo kultūru - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas.

Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, individuālie izpildītāji, kā arī citas grupas un indivīdi, kuru priekšnesums atbilst festivāla rīkotāju iecerēm. Pārsvarā festivālā tiek izmantoti autentiski un reproducējošie priekšnesumi.

Katru gadu festivālam ir īpaša tēma: 

1988. SAULE
1991. ĢIMEŅU GODI
1994. SAULE, PASAULE, VIŅSAULE
1997. CILVĒKS UN DARBS
2000. JŪRA
2003. ZEME
2006. MŪSMĀJAS
2009. ZĪMES
2012. CEĻŠ
2015. MANTOJUMS

Festivāla “Baltica” zīmes dizaina autors ir mākslinieks Valdis Celms.

Birkas

Baltica vēsture

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.