Festivālā „Baltica 2015” notiks tradicionālo stīgu instrumentu meistarklases

2015. gada 16. jūlijā Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” Rīgas dienas pasākumu ietvaros kultūras centrā “Ziemeļblāzma” notiks tradicionālo stīgu instrumentu meistarklases. Pasākums ir iecerēts kā veltījums vienam no pirmajiem latviešu mecenātiem un mūzikas popularizētājiem Augustam Dombrovskim viņa 170. dzimšanas dienā.

Meistarklases no plkst. 12.00 līdz 17.00 vadīs labi zināmi mūziķi: Dace Vītola - kokles, Ilga Reizniece un Zane Kriumane - vijoles, Ilmārs Pumpurs – bass un cītara, Aiga Sprindža – cimboles un Ivars Hermanis - mandolīna. Interesenti ir aicināti ņemt līdzi savus mūzikas instrumentus, ja tādi ir!

Vienlaikus ar meistarklasēm „Ziemeļblāzmas” pils parkā notiks muzicēšana, sadancošana un sadziedāšana ar folkloras kopām „Tarkšķi”, „Kokle”, „Pērlis”, „Dandari”, „Atzele” un „Vīteri”.

Dienas noslēguma koncertā no plkst. 18.00 līdz 19.00 meistarklašu vadītāji saspēlēs ar folkloras kopām.

Plašāka informācija par dienas norisi festivāla „Baltica 2015” mājas lapā, sadaļā programma: www.festivalbaltica.com/programma/veltijums-a-dombrovskim-meistarklases/

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” notiek Latvijā no 2015. gada 15. līdz 19. Jūlijam. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500. „Baltica 2015” tēma būs „Mantojums”.

Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām vai valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tradicionālās kultūras vai mākslas izpausmes formas. „Baltica” kopš 1987. gada ik gadu pēc kārtas notiek Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notiek 10. reizi.

Starptautisko folkloras festivālu „Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.