Noslēdzies festivāls „Baltica 2015"

2015. gada 19. jūlijā ar dalībnieku gājienu un krāšņu Noslēguma koncertu Festivāla parkā Rēzeknē izskanēja Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. 

Fotogrāfijas no „Baltica 2015” pieejamas šeit: www.lnkc.gov.lv/galerijas/

„„Baltica” pievienotā vērtība ir ne tikai sadarbība starp novadiem un tautām, bet jo īpaši paaudžu dialogs. Šī „Baltica” sevišķi stipri ļāva sajust, ka tradicionālā kultūra ir dzīvs gudrības un prasmju pārmantošanas process, kurā dots devējam atdodas,” tā kultūras ministre Dace Melbārde.

„Mēs visas gribam pateikt lielu paldies par jaukajiem festivāla „Baltica” mirkļiem, par sirsnību, gādību, izstādēm, koncertiem. Izbaudījām visu. Pašas dziedājām, draudzējāmies, sadziedājāmies ar citām kopām, mācījāmies, ko paņemt no citiem. Sirsnība un smaidi nenorima visas dienas garumā,” par iespaidiem pēc festivāla saka Ziemeļkurzemes folkloras kopas „Pūnika” dalībnieces.

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” pasākumi – izstādes, koncerti, sadziedāšanās, meistarklases un tikšanās ar dažādu valstu stāstniekiem, kā arī danči un kino vakari norisinājās 2015. gada 15. līdz 19. jūlijā Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā, Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Turaidā, Viļakā, Viļānos un citviet Latvijā. Festivālā piedalījās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits bija lielākais festivāla vēsturē – 3500. „Baltica 2015” tēma - „Mantojums”. Festivālā bija iespēja redzēt viesus no Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Ukrainas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte par festivāla norisi stāsta: „Ir gandarījums, ka festivāla laikā vairāku dienu garumā kopā ar Latvijas un ārvalstu tradicionālās kultūras kopējiem, Latvijas pašvaldībām, kā arī nevalstiskajām organizācijām esam varējuši daudzviet Latvijā, bet jo īpaši Latgales reģionā, dalīties pieredzē ar paaudzēs nodoto mantojumu, ko paši uzskatām par vērtību un spējam uzturēt dzīvu vēl 21.gadsimtā.”

„Tā bija brīnišķīga savējo tikšanās dažādās vietās dialogā vienam ar otru un ar savu mantojumu,” uzver „Baltica 2015” mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna.

Starptautisko folkloras festivālu „Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

Nākamais festivāls „Baltica” norisināsies 2016. gadā Igaunijā.

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.