Noslēdzies Starptautiskā folkloras festivāla BALTICA 2018 pasākumu māksliniecisko koncepciju konkurss

Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 pasākumu māksliniecisko koncepciju konkursā Latvijas Nacionālais kultūras centrs saņēmis 11 koncepciju pieteikumus, kurus izvērtējot, žūrija īpašu uzmanību pievērsa koncepcijas mākslinieciskajai kvalitātei, idejas inovatīvajam raksturam, norišu īstenošanas un festivāla apmeklētāju piedalīšanās iespējām, kā arī mijiedarbībai ar citām tradicionālās kultūras nozarēm.

Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere stāsta: “Esam ļoti gandarīti, ka cilvēki ir iesūtījuši saturiski vērtīgas un radošas koncepcijas. Šādu konkursu festivāla ietvaros rīkojam jau otro reizi, jo mūsu mērķis ir sekmēt sabiedrības līdzdalību sava kultūras mantojuma aktualizēšanā un popularizēšanā. Atbalstīto koncepciju autori sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru savas idejas festivālā arī īstenos.”

 Žūrija par veiksmīgām un īstenojamām atzinusi šādas koncepcijas:

“Baltica ielīgo Saulgriežos!” (Zoja Heimrāte)

Folkloras ģimeņu dižkoncerts (Līga Miķelsone)

“Baltica 2018” muzikantu koncerts (Sandra Lipska)

Festivāla noslēgums Rīgā (Māra Mellēna)

Teicēju koncerts (Janta Meža)

Konkursa žūrija par inovatīvām un radošām idejām atzinīgi novērtējusi arī šādas koncepcijas:

Jāņuguns uzziedēšanas vakars “Uguns zieds” Ādažos (Inese Krūze)

Slēpņošanas sacensības “Baltica 2018” (Evija Pučinska)

Koncepciju konkurss notika ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” notiks 2018.gadā laikā no 16. līdz 21.jūnijam Rīgā, Cēsīs, Dagdā, Jelgavā, Jūrkalnē, Turaidā un citur Latvijā. Festivāla tēma - “Ziedēšana. Jāņi”. “Baltica” 2018.gadā norisināsies Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, stāstot Latvijas un Baltijas stāstu, ceļot godā tautu tradicionālo kultūru - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. 

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.