Noslēgušās "Baltica 2015" skates

Līdz ar 2014. gada 5. maija koncertiem Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā Ģilde” ir noslēgušās „Baltica 2015” skates.

Ņemot vērā augsto māksliniecisko līmeni, kādu kolektīvi ir demonstrējuši skatēs, 2015. gada festivālā „Baltica” piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 206 folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un lauku kapelas. Festivālā piedalīties tiks aicināti vērtējumu „izcili”, „gandrīz izcili” un „labi” saņēmušie kolektīvi.

Četrpadsmit sarīkojumos, kas no februāra līdz maijam notika visos Latvijas novados, savu prasmi un festivāla tēmas „Mantojums” izpratni ir demonstrējušas 213 folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un lauku kapelas. Salīdzinājumā ar 2012. gada festivāla „Baltica” skatēm šoreiz ir piedalījušies par 35 kolektīviem vairāk.

Festivāla „Baltica 2015” skates vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) folkloras eksperte Gita Lancere, LNKC tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, LNKC tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) zinātniskā darba prorektore, etnomuzikoloģijas klases vadītāja Anda Beitāne, JVLMA lektore Zane Šmite, Valsts Izglītības satura centra ārštata folkloras metodiķe Māra Mellēna, tautas deju eksperte Dace Circene un muzikants, mūzikas izdevējs Ansis Ataols Bērziņš.

Plānots, ka starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” norisināsies Latvijā no 2015. gada 15. jūlija līdz 19. jūlijam. Festivāla tēma būs „Mantojums”.

Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām vai valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji.

2012. gadā festivāls „Baltica”, atzīmējot tā 25. jubileju, notika Latvijā, 2013. gadā - Igaunijā, savukārt šogad festivālu rīko Lietuva.

Starptautisko folkloras festivālu „Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

 

Birkas

Baltica skates

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.