Sākas festivāla „Baltica 2015” skates

2014. gada februārī sāksies skates ceļā uz Starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015”.

Pirmā skate notiks X Daugavpils Starptautiskā folkloras festivāla ietvaros 2014. gada 1. februārī plkst. 15.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā.

„Atšķirībā no koru vai deju kolektīvu skatēm, festivāla „Baltica” skatēs nākas vērtēt absolūti nesalīdzināmas lietas. Nav iespējams punktu izteiksmē salīdzināt kādu Ziemeļlatgales vai Dienvidkurzemes dziedātāju ansambli, kas tradīciju mantojis dabiskā – mutvārdu ceļā, Zemgales folkloras kopu, kam nākas strādāt tikai ar nošu pierakstiem, vai ansambli no Vidzemes, kur tradicionālā mūzika daudzviet izzudusi jau 19.gadsimtā. Tādēļ šogad mēģināsim iet jaunu ceļu un skatēs nepiešķirsim punktus, bet tikai kategorijas, kas apliecinās, vai skates dalībnieks ir mākslinieciski tik varošs, ka var piedalīties festivālā „Baltica”, stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere.

 „Baltica 2015” skates visā Latvijā notiks līdz 5.maijam, un tajās izvērtēs folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni.

Skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Festivāls „Baltica 2015” Latvijā notiks 2015. gada vasarā. Tā tēma būs „Mantojums”.

„Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. 2012. gadā festivāls, atzīmējot tā 25. jubileju, notika Latvijā, 2013.gadā „Baltica” norisinājās Igaunijā, savukārt, šogad festivālu rīko Lietuva. 

Birkas

skates

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.