Starptautiskā folkloras festivāla BALTICA 2015 notikumi Cēsīs 16.jūlijā

Ceturtdien, 16.jūlijā Cēsīs varēs iepazīt latviešu un gruzīnu folkloras mantojumu un stāstniecības tradīcijas no Vidzemes, Spānijas un Skotijas.


Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” notikumi būs pamanāmi arī Cēsīs! Cēsu vecpilsētas Rožu laukumā pēcpusdienā muzicēs pašmāju Dzieti un Ore un viesos atbraukušās folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem -  Ceiruļeits, Bozova, Suitu vīri, Suitiņi, Suitu sievas, Maģie suiti, Sudmaliņas, Lāns, Vilkači, Rotaļnieks, kā arī vīru ansamblis no Gruzijas – Mcheta. Ansambļa, kas nosaukts Gruzijas senās galvaspilsētas un garīgā centra Mchetas vārdā, repertuārā ir tradicionālie dziedājumi, kuros tiek dziedāts par darbu, karu, mīlestību, draudzību un drosmi, kas lieliski papildinās latviešu etniskās dziesmas, ko klausītāji varēs baudīt bez maksas brīvdabā.

 

Vakara koncertā Vidzemes koncertzālē „Cēsis” varēs dzirdēt folkloristu autentisko sniegumu sintēzē ar mūsdienīgu video mākslu, kuru mākslinieks Indriķis Ģelzis īpaši veidojis koncertam „Saules meitas saktu kala”. Režisore Inese Mičule koncerta nosaukumam izvēlējusies latviešu  tautasdziesmas rindas, kas interpretē to mūsu senču atstātā mantojuma daļu, kas saistīta ar seno rotu darināšanas tradīciju, ar rotkaļa amatu un seno rotu maģiju. Koncertā tikas akcentēta katra novada savdabība, iedzīvotāju un dabas unikalitāte, meklējot pozitīvu apliecinājumu vērtībām, kas ceļ un stiprina mūs šodien.

 

Tie, kurus vairāk interesē mutvārdu mantojums, ir aicināti uz stāstniecības pasākumiem! Meistarklase skotu stāstnieka un dziedātāja Kolina Makalistera vadībā notiks Cēsu Jaunajā pilī, bet stāstu vakars plašai publikai ar Vidzemes stāstnieku un katalāņu stāstnieces Susanas Tornero līdzdalību notiks mākslas telpā MALA.

 

Starptautiskais festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivāla „Baltica” notikumus Cēsīs rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centru un Vidzemes kultūras un mākslas biedrību „Haritas”.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Asare
Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
T. 64122922
e-pasts: kultura@cesis.lv

 

 
Festivāla „BALTICA” programma Cēsīs 16.jūlijā

12:00 Stāstnieku meistarklase skotu stāstnieka Kolina Makalistera vadībā

Cēsu Jaunās pils Semināru zālē

Dalība bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu biedriba.haritas@gmail.com

 

12:00 Kokļu spēles meistarklase Laimas Jansones vadībā

Cēsu Izstāžu namā

Dalība bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu sikroze@inbox.lv

 

12:30 – 16:00  Folkloras kopu muzicēšana Rožu laukumā

DzietiOre, Ceiruļeits, Bozova, Suitu vīri, Suitiņi, Suitu sievas, Maģie suiti, Sudmaliņas, Lāns, Vilkači, Rotaļnieks un Mcheta (Gruzija)

 

16:00 – 18:00 Stāstu vakars

Mākslas telpā MALA Lielā Skolas iela 4

Piedalās katalāņu stāstnieces Susanas Tornero no Spānija,

Vidzemes stāstnieku skolas dalībnieki un mūziķi.

Dalība bez maksas

 

19:00  Koncerts „SAULES MEITAS SAKTU KALA”

Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Raunas iela 12-1

Piedalās DzietiOre, Ceiruļeits, Bozova, Suitu vīri, Suitiņi, Suitu sievas, Maģie suiti, Sudmaliņas, Lāns, Vilkači  un Mcheta (Gruzija)

Koncerta režisore Inese Mičule

Video mākslinieks Indriķis Ģelzis

Biļetes: 3EUR , 5EUR un 7EUR

Pensionāriem, studentiem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem 30% atlaide

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu paradīzes kasēs.

 

Festivāla viesus gaidīs arī Cēsu rotkalis Daumants Kalniņš Cēsu pils kalvē un Dagnija Kupče aušanas darbnīcā „Vēverīšas” Rīgas ielā 19, lai iepazīstinātu ar unikālo lietišķās mākslas mantojumu.

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.