Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” trešā diena – Turaidā, Siguldā un Rīgā

Šodien, 17. jūlijā „Batica 2015” ietvaros notiks festivāla ieskaņu koncerti Turaidā, Krimuldā un Siguldā, kā arī turpināsies plaša pasākumu programma Rīgā.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Rīgā, plkst. 12.00 koncertā „Ziedu balle” piedalīsies: Dzeipurs (Vārkava); Dzērve (Luksemburga); Dzīsme (Daugavpils); Jumaleņa (Riebiņi); Laukam pāri (Ceraukste); Madava (Barkava); Mākoņkalns (Mākoņkalns); Milzkalnieki (Smārde); Nāburdzīte (Valgunde); Ogres danču klubs; Raipole (Nirza); Rija (Rīga); Rotaļnieks (Ventspils); Ruba (Ruba); Saivenis (Bērzpils); Sudmaliņas (Valka) un Vydsmuiža (Galēni).

„Origo Summer Stage” piedāvās festivālam „Baltica” savu skatuvi Rīgas visdzīvākajā vietā – Stacijas laukumā. Te no plkst. 12.00 divas stundas būs iespēja izbaudīt igauņu, lietuviešu, norvēģu, poļu, gruzīnu un portugāļu daudzveidīgos un krāšņos priekšnesumus. 

Izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa” gaidāmi divi koncerti plkst. 14.00 „Nevienam tā nebi, kā manam kumeļam” un plkst. 19.00 „Celiet krēslu, viešņa nāk”.

Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” notiks koncerts „Čūsku vārdi”. Emocionāls ceļojums cauri čūsku mītiskajiem līkločiem koncertā tiks veikts gan tautas dziesmu, deju un rotaļu veidā, gan ar mūsdienu mūzikas instrumentu, ķermeņa kustības, dzejas un vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem. Koncertā piedalīsies: Bārtas etnogrāfiskais ansamblis; Delve (Vidriži), Grodi, Garataka (Rīga), Ilža (Cibla), Rāmupe (Katlakalns), kā arī Elfi Sverdrupa (Norvēģija) un Jordi Navarro Navarrete (Spānija).

Īpašs notikums no plkst. 16.00 būs Novadu sadziedāšanās Rīgas kanāla malās pie Latvijas Nacionālās operas.

Rīgas programmu papildinās arī gadatirgus un koncerti Vērmanes dārzā un danču meistarklases Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē.

Plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā notiks lielkoncerts „Mantojums. Dainu kalnam – 30”. Lielkoncertā tiks daudzinātas vispārcilvēciskās vērtības, kuru iedzīvināšanu un godāšanu gadu desmitiem ir akcentējusi Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un tēlnieks Indulis Ranka iemūžinājis tās akmens skulptūrās. Koncertā piedalīsies 43 Latvijas folkloras kopas no Latvijas, ārzemju latviešu grupas: Tallinas „Rēvele” un „Dūdalnieki” no Ziemeļanglijas, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas un Portugāles.

Piektdienas vakarā ar Danču nakti Rēzeknē tiks ieskandinātas festivāla norises Latgalē.

Sestdien, 18. jūlijā Latgales dienā pasākumi notiks Līvānos, Ludzā, Viļakā, Viļakas novadā, Viļānos un Rēzeknes novadā, savukārt Rīgā turpināsies gadatirgus Vērmanes dārzā un Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicinās uz Latviskās pirts svētkiem. Festivāls noslēgsies svētdien, 19. jūlijā Rēzeknē.

Fotogrāfijas no festivāla otrās dienas pieejamas šeit:

Festivāla gadatirgus Vērmanes dārzā. Latvijas un ārvalstu grupu koncerti: www.lnkc.gov.lv/galerijas/170715-festivala-gadatirgus-latvijas-un-arvalstu-grupu-koncerti-festival-craft-market-concerts-of-latvian-and-foreign-groups-/

„Mantinieki. Ziemeļlatgale” Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā: www.lnkc.gov.lv/galerijas/170715-koncerts-mantinieki-ziemellatgale-festivala-baltica-2015-concert-heirs-northern-latgale-/

„Ozols auga Daugavā". Festivāla „Baltica” mantojuma vakars: www.lnkc.gov.lv/galerijas/170715--ozols-auga-daugava-festivala-baltica-mantojuma-vakars-an-oak-grew-in-the-daugava-river-baltica-festival-heritage-evening-in-the-atrium-of-the-national-library-of-latvia/

Danči Brīvības pieminekļa laukumā: www.lnkc.gov.lv/galerijas/170715-danci-brivibas-pieminekla-laukuma-baltica-2015-/

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.