Festivāls “Baltica” ieskanēsies Talsu novadā

9. un 10. jūlijā Dundagā un Talsos norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kopā pulcējot folkloras kolektīvus no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales, Lietuvas un Igaunijas.

Festivāla dalībnieku vidū būs arī divi latviešu diasporas kolektīvi – Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa “Dūdalnieki” un Latvijas Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa “Rēvele”, kā arī četri viesu kolektīvi: muzikantu grupa no Mostes Igaunijā (Mooste Rahvamuusikakooli Piiliklubi), dziedātājas no Serves Sāremā (Sõrve ansambel Ammuker), folkloras ansamblis “Labingis” no Viļņas, kā arī Viļņas Universitātes folkloras ansamblis “Ratilio”.

9. jūlijā, novadu dienas pasākumu ietvaros, Dundagā būs iespēja redzēt un dzirdēt 14 folkloras kopu dalībniekus, savukārt Talsos – 18 folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus. Šajā dienā festivāla programma būs plaša un daudzveidīga – koncerti, sadziedāšanās, danči, folkloras kopu randiņi, tikšanās ar stāstniekiem un citas aizraujošas norises.

10. jūlijs būs festivāla noslēguma diena ar skaistu gājienu, kas 13.30 vīsies no Talsu Tautas nama laukuma līdz Sauleskalna estrādei, tostarp vairākās vietās svētku dalībniekus un skatītājus priecēs festivāla muzicējošās folkloras kopas. Savukārt Sauleskalna estrādē 14.00 skanēs Starptautiskā folkloras festivāla noslēguma koncerts „Krust’ šķēr’s valodiņ’”.

Plašāku informāciju par plānotajām norisēm un koncertiem Talsu novadā iespējams skatīt šeit: 9. jūlijā un 10. jūlijā 

Ieeja Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica” pasākumos ir bez maksas.

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.