Festivāla “Baltica” programma Rīgā

Šonedēļ vairāki desmiti folkloras kopu un etnogrāfiskie ansambļi tiksies starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica". Festivāla programma būs plaša un daudzveidīga: skanēs koncerti, būs sadziedāšanās, danči, meistarklases un darbnīcas, folkloras kopu randiņi, vakarēšana, tikšanās ar stāstniekiem un citas aizraujošas norises.

Jau tradicionāli festivāls sāksies ar Baltijas vakaru, kad koncertā uzstāsies latviešu, lietuviešu un igauņu folkloras kopas. Trešdien, 6. jūlijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 18.00 gaidāms koncerts "Kaimiņu būšana". Interesanti to varēs vērot tiešraidē vietnē www.festivalbaltica.com.

Piektdien, 8. jūlijā, festivāls visas dienas garumā rotāsies galvaspilsētas centrā. Uz divām skatuvēm – Vērmanes dārzā un Brīvības laukumā – folkloras kopas no visas Latvijas demonstrēs mūsu tautas lokālo dziedāšanas tradīciju daudzveidību, klausītājiem ļaujot iepazīt vietējo tradīciju, novadu dziedāšanas un muzicēšanas īpatnības.

Ceļā no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam festivāla apmeklētāji un dalībnieki varēs apmeklēt dažādas dzīvā kultūras mantojuma darbnīcas – pamēģināt iemācīties kādu vārdu lībiski, pagaršot suitu cepto maizi un rucavnieku balto sviestu, salīdzināt cimdu rakstus no dažādiem Latvijas novadiem, apskatīt leģendāro Līvānu stiklu u.c. Plkst. 16.00 Brīvības laukumā sāksies sadziedāšanās, kur trīs stundu garumā skanēs tautas dziesmas. Pasākumā dziedāt līdzi būs aicināts ikviens, lai sajustos vienots ar tagadni un pagātni.

Vēl šajā dienā Rīgas Latviešu biedrības namā plkst. 17.00 paredzēts festivāla "Baltica" zolītes turnīra sākums un norisināsies stāstnieku saiets, savukārt plkst. 21.00 – "Festivāla klubs" ar dančiem un dziesmu istabu. Spēles un dančus ierādīs 14 folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT zālē laikā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 notiks meistarklases iesācējiem mutes harmoniku, vargana un kokles spēlē, savukārt Lielajā zālē plkst. 19.00 skanēs tradicionālās daudzbalsības koncerts "Saskanēja man dziedot". Koncertā godā tiks celta katra novada, kā arī kaimiņzemju – Lietuvas, Igaunijas – tradicionālā vokālā daudzbalsība.

9. jūlijā, novadu dienā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā satiksies visi Latvijas novadi – notiks novadu kulinārā mantojuma parāde, kopu individuāli koncerti, folkloras kopu randiņi. Novadu dienas kulminācija – sadziedāšanās sacensības, kurās aicināts līdzdarboties ikviens muzeja apmeklētājs.

2022. gadā starptautiskā folkloras festivāla tēma ir "spēle” un moto – "Nāc ar mani spēlēties". Pasākumu programma pilnā apjomā, tostarp norises dažādos Latvijas novados, ir apskatāma tīmekļvietnē www.festivalbaltica.com/programma.

"Baltica" kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Festivālu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Rīgas domi, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Kuldīgas novada pašvaldību, Siguldas novada pašvaldību, Talsu novada pašvaldību, Ventspils novada pašvaldību un Ventspils Kultūras centru.

Nedēļas nogalē folkloras festivāla "Baltica 2022" laikā vairākās centra ielās aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu - atvērt informāciju šeit.

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.