Tautas lietisķās mākslas meistarus aicina piedalīties izstādē „Mūsu mantojums”

Festivāla „Baltica 2015” laikā – 18. jūlijā Latgales kultūrvēstures muzejā tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde „Mūsu mantojums”.

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” laikā – 18. jūlijā Latgales kultūrvēstures muzejā tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde „Mūsu mantojums”. Ekspozīciju veidos Latvijas novadu tautas tērpu komplekti, tradicionālo brunču audumi, arheoloģisko un etnogrāfisko rotu atdarinājumi, kā arī citi tērpu aksesuāri – ādas jostas un apavi.

Izstādē ar saviem darbiem aicināti piedalīties tautas lietišķās mākslas meistari, un tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu dalībnieki. Izstādei tiek pieņemti darbi, kuri konceptuāli atbilst izstādes tematikai un ir kompozicionāli saskaņoti materiālā un formā – latviešu tautas tērpu komplekti, latviešu tautas tērpu brunču audumi, kā arī arheoloģisko un etnogrāfisko rotu atdarinājumi, ādas jostas un laika periodam atbilstoši apavi.

IZSTĀDES NOLIKUMS

Izstāde „Mūsu mantojums” tiks atklāta 2015. gada 18. jūlijā, plkst. 11.00 Latgales kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē). Izstāde būs apskatāma līdz 5. septembrim.

No 2015. gada 15. līdz 19. jūlijam Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500. „Baltica 2015” tēma būs „Mantojums”.

Festivāla galvenie pasākumi notiks Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā. Norises papildinās sarīkojumi Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Turaidā, Viļakā, Viļānos un citviet. Pirmoreiz „Baltica” vēsturē festivāla koncerti notiks jaunajās koncertzālēs - Vidzemes koncertzālē Cēsīs un Latgales Vēstniecībā „Gors”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

„Festivāla uzdevums ir parādīt dzīvo, pārmantoto tradīciju, kur sastopas dažādas paaudzes. Tradicionālajai kultūrai piemīt milzīgs radošais potenciāls – tajā ir apkopotas daudzas dažādas pieredzes, kas izgājušas laika pārbaudi. Mantinieka uzdevums ir atrast kaut ko jaunu, ņemot vērā iepriekšējo,” par festivāla uzdevumiem stāsta „Baltica 2015” mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna.

Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām vai valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tradicionālās kultūras vai mākslas izpausmes formas. „Baltica” kopš 1987. gada ik gadu pēc kārtas notiek Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notiek 10. reizi.

Starptautisko folkloras festivālu „Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.