7. jūlijā notiks festivāla “Baltica 2022” atklāšana Siguldas novadā

Jau šonedēļ ieskanēsies 7 vietas Siguldas novadā, jo 7. jūlijā, starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” laikā, sadziedāšanās un saspēlēšanās no plkst. 12.00 līdz 15.00 notiks ne tikai Siguldas pilsētā, bet arī Siguldas novada Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Lēdurgā, Mālpilī un tradicionāli, kā visus festivāla gadus, arī Turaidas muzejrezervātā. Visās vietās piedalīsies folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no dažādiem Latvijas novadiem, bet Siguldā, Krimuldā un Mālpilī uzstāsies arī festivāla viesi no Lietuvas un Igaunijas.

Laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00 notiks dienas norises Siguldas novadā – Saspēle dziesmās, vārdos un darbos.

Siguldas tirgū – “izSPĒLE” – sziesmu cīņas un folkloras kopu īpašo mantu izsole.

Dziesmu cīņas izspēlēs un īpašo mantu izsoli rīkos folkloras kopas – Rīgas “Skandinieki”, Latvijas Universitātes folkloras deju kopa “Dandari”, “Talsi” un kapela “Tals’ trimiš”, Jelgavas “Dimzēns”, Suntažu “Saule”, Ķekavas “Brička”, Ziemeļanglijas “Dūdalnieki”, Siguldas “Senleja” un viesi no Igaunijas un Lietuvas.

Lēdurgas dendroparkā – “priekšSPĒLE” – puišu un meitu attiecības dziesmās un ne tikai.

Spēles izspēlēs, izdejos, izdziedās, izstāstīs jauniešu folkloras kopas – Iecavas lielie un mazie “Tarkšķi”, kā arī “Tarkšķu” mandolīnistu grupa, Rēzeknes “Vīteri”, Preiļu “Rūtoj”, Zaķumuižas “Oglīte”, Rīgas “Vilkači”, Rīgas Danču klubs un Lēdurgas “Putni”. Arī viņu īpašās lietas izsolē varēs iegūt kāds no apmeklētājiem vai pašiem dalībniekiem.

Inčukalna Aleksandra parka estrādē – “saSPĒLE” – kad satiekas vidzemnieki un latgalieši...

Saspēlēs un sevi lielīs vidzemnieki un latgalieši – Amatas “Ore”, Saulkrastu “Dvīga”, Ziemera folkloras kopa, Lielvārdes “Josta”, Daugavpils “Svātra”, Medņevas etnogrāfiskais ansamblis un Medņevas “Egle” un Turku pagasta “Turki”.

Krimuldas Reģu kalnā – “dubultSPĒLE” – darbs dara darītāju jeb dziesmu talka.

Dziesmu talku rīkos un darba tikumā sacentīsies folkloras kopas – Kokneses “Urgas”, Ceraukstes “Laukam pāri”, Galēnu “Vydsmuiža”, Tomes “Graudi”, Pušmucovas “Olūti”, Mērdzenes “Mārga”, Bozovas etnogrāfiskais ansamblis, Rīgas etno kompānija “Zeidi” un viesi no Lietuvas.

Mālpilī – “apSPĒLE” – ap- un sa-dziedāšanās un dūdu spēles.

Plkst. 12.00 pie Mālpils Kultūras centra sadziedāsies un dūdu spēles rādīs fokloras kopas – Krustpils “Rati”, Mālpils “Mālis”, Suitu sievas, Suitu vīri, Suitu dūdenieki, Viļakas “Abrenīte”, Viļakas “Atzele” un kapela “Atzele”, Rikavas etnogrāfiskais ansamblis un viesi no Igaunijas.

Plkst. 13.00 – Dziesmu pūru izrādīšana vietējo uzņēmēju ražotnēs.

Plkst. 14.00 Saules vārtu kalnā – saules godināšana un apdziedāšanās prieks.

Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā – “pieSPĒLE” – viss ap un par dārzkopību un biškopību.

Stāstus par bitēm, medu un lāčiem, kā arī puķēm un puķītēm viens otram piespēlēs folkloras kopas – Vidrižu “Delve”, Madonas “Vērtumnieki”, Sarkaņu “Libe”, Sabiles “Četras ogas”, Baldones “Mantojums”, Ratnieku “Rateņš” un Rogovkas etnogrāfiskais ansamblis. Būs iespēja piedalīties jaunas puķu dobes radīšanā un apdziedāšanā.

Inciema estrādē – “pāruSPĒLE” – dzīve kā spēle – dziesmas, stāsti un padomi, kā labāk sadzīvot.

Dzīvi dziesmās pārspēlēs, rotaļās ies un ekspozīcijā “Anšlavs Eglītis. Jaunais cilvēks” dzīves gudrības smelsies folkloras kopas – Cesvaines “Krauklēnieši “, folkloras kopa “Lubāna”, Izvaltas “Izvoltīši”, Mežvidu folkloras kopa, Baltinavas un Otaņķu etnogrāfiskie ansambļi.

Dalība pasākumos ir bez maksas.

 Laikā no plkst. 15.30 līdz 17.30 notiks dienas norises Turaidas muzejrezervātā:

Jāņkalnā – Zelta kokļu saspēle

Ikviens aicināts sajust kokles brīnišķās skaņas, kopā ar etnomuzikologu Ansi Jansonu vienojoties kopīgā saspēlē, kurā savas prasmes rādīs arī Rīgas folkloras kopa “Kokle” un citas kopas. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savas kokles, bet tās lielā skaitā būs pieejamas arī uz vietas Jāņkalnā. Šī reize būs īstā, kad tie, kuriem interesē kokles spēle, pirmo reizi varēs izmēģināt, kā ir spēlēt kokli.

Dainu kalnā – gavilēšana brīvdabā “Skaņu balstiņu palaidu”

Savas košākās dziesmas, klausoties Gaujas senielejas atbalsīs, izdziedās Ādažu “Ābols”, Rīgas “Grodi”, Dobeles “Leimaņi”, Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, Kokneses “Urgas”, Cesvaines “Krauklēnieši”, Tomes “Graudi”, Zaķumuižas “Oglīte”, Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis “Līvlist”, folkloras kopa “Lubāna” un Galēnu “Vydsmuiža”.


Savukārt plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā notiks starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” atklāšanas koncerts “Spēlē šādu vakariņu”, kura režisore ir Siguldas folkloras kopas “Senleja” vadītāja Anda Skuja. Pēc koncerta ap plkst. 20.30 vēl stundu turpināsies Lielā sadziedāšanās.

Ieejas maksa festivāla pasākumos Turaidas muzejrezervātā – 2,85 eiro.

 

Birkas

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.